Biuletyn informacyjny dla mediów – Drezno i okolice – LISTOPAD 2016

Dzień dobry,

nie możemy się doczekać spotkania z Państwem w Dreźnie! Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani darmowymi wejściówkami na jakiekolwiek wydarzenie w Dreźnie lub w Saksonii, skontaktujcie się z nami. Chętnie Wam pomożemy!

NOWOŚĆ - TELEGRAM DREZDEŃSKI

Od stycznia 2017 będzięmy rozsyłać bezpłatny comiesięczny biuletyn z aktualnymi informacjami z Drezna i Saksonii, który nazwaliśmy "Telegramem Drezdeńskim". Jeśli są nim Państwo zainteresowani, prosimy o zapisanie się na www.drezno.info/telegram.

Zdjęcia w rozdzielczości do druku do tekstów poniżej możecie Państwo pobrać TUTAJ.

Zdjęcia w rozdzielczości do druku do tekstów - photos.google.com

Całe wydania poprzednich wiadomości znadziecie Państwo na www.drezno.info/presse.

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia w Dreźnie!
Susanne Arens i Pavla Kopecká


Susanne Arens (wcześniej Gertoberens) • Internationales Marketing Dresden | Międzynarodowy marketing Drezno • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 | D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drezno.info (PL) | www.facebook.com/drezno.info | www.twitter.com/DREZNOinfo


TARGI W DREŹNIE: oferta targów gier i zabawek »spielraum« | 05.–06.11.2016

Targi »spielraum« pozwolą na wspólną zabawę i budowanie © MESSE DRESDEN

Targi gier i zabawek »spielraum« zapraszają miłośników zabawy w każdym wieku w pierwszy weekend listopada (5.–6.11.2016) do odwiedzenia powierzchni wystawowej na ponad 8 000 metrów kwadratowych w Dreźnie. Podczas obu dni trwania targów dominować będą kreatywność oraz radość z odkrywania. Na pierwszym planie będą znajdować się zabawki, gry komputerowe, konsole, klasyczne gry planszowe i kąciki kreatywne. Na uczestników będą czekały różne atrakcje i warszaty, w których będa mogli brać aktywny udział. Gry będzie można kupić również na miejscu.

Czytaj więcej...

DREZNO: Jarmark Struclowy »Striezelmarkt« 24.11.-24.12.2016 | 11 innych jarmarków bożonarodzeniowych | Święto »Stollenfest« 3.12.2016 | Bożonarodzeniowa broszura w języku polskim

Drezdeński Jarmark Struclowy © Landeshauptstadt Dresden, Sylvio Dittrich

Najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w całych Niemczech, drezdeński Jarmark Stryclowy »Striezelmarkt« (24.11.- 24.12.2016) obchodzi w tym roku swoje 582 urodziny. Główną atrakcją i jednym z najważniejszych motywów tego jarmarku jest najwyższa na świecie rudawska piramida schodkowa o łącznej wysokości 14,61 m. Nazwa "Jarmark Stryclowy" powstała w średniowieczu i wywodzi się od serwowanej wówczas strucli. Kontynuację tej tradycji stanowi tradycyjny drezdeński wypiek, tzw. Christstollen.

Czytaj więcej...


SAKSONIA: jarmarki bożonarodzeniowe w regionie Elbland | adwent 2016

Jarmark bożonarodzeniowy w Torgau © Tourismusverband Sächsisches Elbland, Wolfgang Sens

Saksońska kraina nadłabska Elbland zaprasza w okresie adwentu do odwiedzenia licznych i romantycznych jarmarków bożonarodzeniowych oraz uczestnictwa w przedświątecznych wydarzeniach. Największe jarmarki bożonarodzeniowe odbędą się jak co roku w Miśni oraz Radebeul. Te mniejsze, ale równie nastrojowe, będą miały miejsce w miastach: Pirna, Torgau, Wilsdruff, Freital, Coswig, Grossenhain i Zabeltitz. W okresie adwentu zamek Wackerbarth będzie można zwiedzić każdego dnia, również w języku polskim (audioprzewodnik). W Miśni bezpośrednio po zakończeniu jarmarku bożonarodzeniowego rozpocznie się jarmark zimowy, który potrwa do stycznia. Pozotałe jarmarki zakończą się przed 24.12. (www.elbland.de)

Czytaj więcej...


Serwis medialny

Nasz serwis medialny informuje o aktualnych wydarzeniach kulturalnych, towarzyskich, akcjach, wystawach, koncertach itd.

Jeśli interesują Państwa jakiekolwiek konkretne wydarzenia z Saksonii bądź z Drezna, prosimy o kontakt telefoniczny lub drogą mailową. Bardzo chętnie przygotujemy dla Państwa materiały prasowe, łącznie z fotografiami. W przypadku, jeśli potrzebują Państwo pozwolenia na filmowanie lub fotografowanie, chętnie pomożemy je uzyskać, umówimy terminy spotkań, partnera do wywiadu wraz z tłumaczem.

Dla mediów drukowanych, internetowych portali informacyjnych, radia i telewizji wszystkie usługi wykonujemy bezpłatnie. Byłoby nam bardzo miło, gdyby poinformowali nas Państwo o artykułach, które Państwo opublikowali w oparciu o nasze informacje.

Dziękujemy Państwu za Państwa przychylność oraz współpracę z Państwem. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek sugestie dotyczące naszej pracy, chętnie się o nich dowiemy!


UWAGA: wywienione wyżej usługi dla komercyjnych portali internetowych dostępne są tylko po uprzednim porozumieniu się i po spełnieniu poniższych warunków:

  1. Za autora (bądź "napisał") będzie podane: "www.drezno.info"
  2. Na początku lub końcu artykułu będzie znajdowało się aktywne odniesienie z atrybutem "follow" na stronę www.drezno.info

NIE WYSYŁAJ

W przypadku, jeśli są Państwo zainteresowani Saksonią i Dreznem, prosimy nie wahać się i pisać do nas w każdej sprawie. Jeśli chcą Państwo napisać obszerniejszy artykuł czy reportaż lub jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy i pomożemy Państwu nawiązać potrzebne kontakty, zdobyć bilety wolnego wstępu, informacje czy materiały (wszystkie dane kontaktowe znajdą Państwo w nagłówku tej wiadomości).